FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Palety do transportu żywności od Schoeller Allibert

Transport żywności wymaga od przedsiębiorcy spełnienia rygorystycznych norm w tym zakresie. Towarem szczególnej uwagi w logistyce jest mięso, dlatego wybierając palety na których przewozimy produkty mięsne, musimy szczególną uwagę zwrócić na ich jakość oraz parametry użytkowania. W Schoeller Allibert stworzyliśmy plastikowe palety higieniczne, doskonale sprawdzające się w przewozie mięsa każdego rodzaju oraz innych produktów żywnościowych. Podczas projektowania nowych palet H1 przyświecały nam trzy główne zasady:

Higiena palet do transportu żywności

Mięso jest produktem, którego transport w określonych przepisami temperaturach jest kluczowy. Z uwagi na swój charakter, żywność ta z łatwością może ulec zanieczyszczeniu, a w sytuacji niedostatecznej kontroli temperatury również zakażeniu mikrobiologicznemu. Ewentualne błędy w logistyce znacząco wpływają na jakość mięsa, a finalnie jego odbiór i ocenę konsumenta. To w końcu on decyduje o kupnie naszego towaru i powodzeniu przedsiębiorstwa. Nie dziwi więc ogromny nacisk, jaki kładzie się w utrzymaniu higieny podczas przewozu mięsa.

Prawidłowy transport w branży spożywczej, bez względu na rodzaj towaru, musi być przeprowadzany na paletach o odpowiednich właściwościach higienicznych. Jednocześnie ważne jest, aby palety były łatwe i tanie w utrzymaniu. Takie możliwości zapewnia zastosowany przez nas polietylen dużej gęstości (HDPE), który uformowany na gładko pozwala na szybkie i oszczędne czyszczenie powierzchni palety, jej schnięcie i ponowne użycie. Dzięki temu na sprawności zyskuje cały proces logistyczny: terminowość dostaw jest zachowana, tak jak niezbędne zasady sanitarne.

Bezpieczeństwo użytkowania

Palety H1 Schoeller Allibert są przede wszystkim lekkie- ważą 18 kilogramów, a to dzięki zastosowaniu licznych kratek wentylacyjnych, które jednocześnie gwarantują równie ważny dla świeżości produktów przepływ powietrza. Zastosowana technologia sprawia, że palety H1 są odporne na zamarzanie w temperaturze do -20 stopni Celsjusza. Pozwala to z powodzeniem na przewóz mięsa świeżego, jak i mrożonego (drobiu i podrobów), którego maksymalna temperatura transportu wynosi -18 stopni C. Dodatkowo, wytrzymała konstrukcja ma nośność 1000 kgoraz spełnia standardy bezpieczeństwa GS1. Oznacza to, iż w razie zrzucenia jej z wysokości 4 metrów, struktura palety nie zostanie naruszona.

Standard rozwiązań palety higienicznej

Projektując palety do przewozu żywności nie mogliśmy pominąć wymagań branży transportowej. Stworzyliśmy więc paletę o standardowych wymiarach- 1200x800, co umożliwia proste włączenie ich do procesów w każdym przedsiębiorstwie. Zastosowaliśmy również obręcze o wymiarze 7 mm. Zapewniają one bezpieczeństwo składowania i łatwe utrzymanie porządku w skrzyni ładunkowej czy na powierzchni magazynowej. Palety H1 Schoeller Allibert są certyfikowane i spełniają normę DIN EN ISO 8611-1, co dowodzi ich jakości wykonania, niezbędnej w branży spożywczej. Wychodząc naprzeciw wymaganiom sektora mięsnego stworzyliśmy dwie wersje palety H1 - jedna z nich posiada dodatkowe wypustki na środku, które są pomocne przy składowaniu mniejszych pojemników.

 

 

Schoeller Allibert Sp. z o.o.

tel: 00 48 32 283 13 10,   e-mail: info.poland@schoellerallibert.com,   www.schoellerallibert.com/pl/
 
 
 

Autor: Materiał promocyjny firmy SCHOELLER ALLIBERT SP. Z O.O.

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.