Skrzyniopaleta plastikowa na mięso - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Skrzyniopaleta plastikowa na mięso

Magnum Optimum® 1208 – sprzymierzeniec firm w branży mięsnej

Rynek opakowań zwrotnych z tworzyw sztucznych zyskuje nowy punkt odniesienia w postaci składanego pojemnika od Schoeller Allibert. Uznany na całym świecie producent dodaje do swojego asortymentu model kontenera, który może pomóc zoptymalizować logistykę, także w sektorze przetwórstwa mięsnego. Dlaczego warto zwrócić uwagę na Magnum Optimum® 1208?

Czas to świeżość

Jaka jest najważniejsza zmienna w logistyce firm przetwórczych i spożywczych? To oczywiście punktualność. Dostarczone na czas produkty zachowują wszystkie swoje wartości odżywcze i świeżość - jeden z czynników, dzięki któremu są wybierane przez klientów. Terminowe dostarczenie produktów z krótką datą ważności jest oczkiem w głowie managerów zarządzających łańcuchem dostaw w branży mięsnej. Schoeller Allibert wprowadza do swojej oferty Magnum Optimum® 1208 (MO 1208), nowoczesny pojemnik składany z serii FLC, który pozwoli zoptymalizować procesy logistyczne w firmach przetwórczych i przemyśle spożywczym.

Większy może więcej

Model MO 1208 został wyposażony w szereg innowacji poprawiających jego osiągi. Spójrzmy na liczby, które dobrze oddają przewagę konkurencyjną Magnum Optimum® 1208. To najmocniejszy pojemnik FLC na rynku o ładowności 750 kg. Podwójne ściany i wzmocniona podstawa pozwalają utrzymać ładunek o łącznym obciążeniu statycznym 3200 kg w ułożeniu pojemników jeden na drugim (i 1600 kg w obciążeniu dynamicznym). Konstrukcja skrzyniopalety jest modułowa – może być modyfikowana przez użytkownika w zależności od potrzeb. Jednym z przykładów jej elastyczności jest opcja wyposażenia pojemnika w ramkę Optiframe®, która podwyższa nominalną wysokość skrzyniopalety (958 mm) o dodatkowe 105 mm, zwiększając jej pojemność o 113 litrów.

Optymalizowanie przez składanie

Maksymalizowanie pojemności kontenera jest kluczowe w momencie, gdy pojemnik jest wypełniony ładunkiem. W transporcie powrotnym priorytety się zmieniają, a istotne staje się ograniczenie do minimum zajmowanej przestrzeni. Producent zadbał o to, by MO 1208 dobrze wypadał również w tym aspekcie. Magnum Optimum® 1208 oferuje największy na rynku współczynnik składania (71%), co oznacza znaczną oszczędność miejsca w transporcie zwrotnym. Redukcja potrzebnej przestrzeni przekłada się na ograniczenie kosztów transportu. Specjaliści Schoeller Allibert szacując, że korzystając z tego modelu można ograniczyć koszty transportu zwrotnego o 36%. W parze z oszczędnościami finansowymi idą korzyści środowiskowe – w makroskali mniejsze zapotrzebowanie na przestrzeń to mniej ciężarówek na drogach, a mniej tirów to niższa emisja dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji.

Higiena przede wszystkim

W przemyśle przetwórczym pierwsze skrzypce gra sterylność ładunku, a co za tym idzie czystość samego pojemnika. MO 1208 został wyposażony w gładkie ściany ułatwiające mycie kontenera. Materiał PP, którego użyto do jego produkcji jest odporny na szorowanie i łatwy w czyszczeniu. Ważną rolę pełnią także otwory drenujące ułatwiające suszenie. Dzięki temu rozwiązaniu pojemniki mogą z powodzeniem być przechowywane na zewnątrz, a opady atmosferyczne nie pozostają w środku skrzyniopalety.

Funkcjonalność na najwyższym poziomie.

 


SCHOELLER ALLIBERT Sp. z o.o.

telefon: 00 48 32 283 13 10, 

e-mail: info.poland@schoellerallibert.com,


Autor: Materiał promocyjny firmy Schoeller Allibert
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.