FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Ceny zakupu i zbytu żywca wieprzowego w 26. tygodniu 2019 roku

W dniach 24–30.06.2019r. za trzodę chlewną polscy hodowcy średnio otrzymywali 5,75 zł/kg wobec ceny 5,76 zł/kg z poprzedniego tygodnia. Był to poziom cen o 1% niższy niż przed miesiącem, ale już o 23% wyższy w zestawieniu z zeszłym rokiem. Średnio w Unii Europejskiej za świnie rzeźne klasy E dostawcy uzyskiwali 178,40EUR/100 kg (7,59zł/kg) masy poubojowej schłodzonej, czyli o 1% więcej w porównaniu do zeszłego tygodnia,  o 2% więcej niż przed miesiącem i o 23% więcej niż w 2018 roku. Cena żywca tej klasy w Polsce wyrażona w walucie unijnej wyniosła 177,29 EUR/100 kg i była o blisko 1,11 EUR niższa niż średnio w na terenie UE. Jednocześnie więcej niż w Polsce płacono producentom żywca m.in.w Niemczech (o 10,57 EUR) i w Hiszpanii (o 2,39 EUR), ale mniej m.in.w Danii (o 2,47 EUR) i Holandii (o 11,61 EUR).

Ceny zbytu mięsa wieprzowego prezentowane w ostatnim tygodniu czerwca 2019 r. wskazywały, że półtusze wieprzowe potaniały.W dniach 24–30.06.2019r. cena półtusz wieprzowych wynosiła 8,29zł/kg i była o 1% niższa niż tydzień wcześniej oraz o blisko 2% niższa niż przed miesiącem, ale już o 23% wyższa od ceny sprzed roku.

 

Źródło: KOWR

 

 

Partner portalu

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.