FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Na rynku krajowym w 20. tygodniu wzrosły ceny żywca wieprzowego

Na rynku krajowym po czterech tygodniach spadków odnotowano wzrost cen zakupu trzody chlewnej. W dniach 14–20.05.2018 r.żywiec wieprzowy kupowano średnio po 4,42 zł/kg, o 2% drożej niż tydzień wcześniej. Cena trzody chlewnej była jednak o 3% niższa w odniesieniu do notowań sprzed miesiącai o 21% niższa niż rok wcześniej.

Ceny żywca wieprzowego wzrosły równieżw Unii Europejskiej. W trzecim tygodniu maja br. za świnie rzeźne klasy E w UE płacono średnio 140,72 EUR/100kg, o 1% więcej niżw poprzednim tygodniu. Jednocześnie śred-nia cena żywca w UE była o 2% niższa niż przed miesiącem oraz o 19% niższa niż przed rokiem. Wśród głównych unijnych producen-tów trzody chlewnej ceny żywca wzrosły jedynie w Niemczech (o 1,7%) i w Polsce (o 1,2%). Natomiast w Hiszpanii, Holandii, Francji, Daniii Belgii nie uległy zmianie.

 

Źródło: KOWR 

 

Partner portalu 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.