FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Na rynku krajowym w 20. tygodniu wzrosły ceny żywca wieprzowego

Na rynku krajowym po czterech tygodniach spadków odnotowano wzrost cen zakupu trzody chlewnej. W dniach 14–20.05.2018 r.żywiec wieprzowy kupowano średnio po 4,42 zł/kg, o 2% drożej niż tydzień wcześniej. Cena trzody chlewnej była jednak o 3% niższa w odniesieniu do notowań sprzed miesiącai o 21% niższa niż rok wcześniej.

Ceny żywca wieprzowego wzrosły równieżw Unii Europejskiej. W trzecim tygodniu maja br. za świnie rzeźne klasy E w UE płacono średnio 140,72 EUR/100kg, o 1% więcej niżw poprzednim tygodniu. Jednocześnie śred-nia cena żywca w UE była o 2% niższa niż przed miesiącem oraz o 19% niższa niż przed rokiem. Wśród głównych unijnych producen-tów trzody chlewnej ceny żywca wzrosły jedynie w Niemczech (o 1,7%) i w Polsce (o 1,2%). Natomiast w Hiszpanii, Holandii, Francji, Daniii Belgii nie uległy zmianie.

 

Źródło: KOWR 

 

Partner portalu