FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Sytuacja na rynku wieprzowiny w 25. tygodniu 2018 r. w Polsce i UE

Po utrzymującym się od połowy maja br. wzroście żywca wieprzowego, w trzecim tygodniu czerwca br. uległy one niewielkiej obniżce. W okresie 18–24.06.2018 r. w firmach objętych monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW trzodę chlewną kupowały średnio po 4,68 zł/kg wobec 4,69 zł/kg tydzień wcześniej. Żywiec ten był jednak o 2% droższy niż przed miesiącem, ale o 19% tańszy niż przed rokiem.

Z kolei na rynku UE za trzodę rzeźną klasy E dostawcy przeciętnie otrzymywali 145,49 EUR za 100 kg masy poubojowej schłodzonej wobec 145,85 EUR za 100 kg w poprzednim tygodniu. Żywiec ten był o 2% droższy niż przed miesiącem, ale o 18% tańszy niż przed rokiem.

Na rynkach unijnych producentów wieprzowiny ceny tego żywca kształtowały się od 149,27 EUR/100 kg w Hiszpanii i 148,31 EUR/100 kg w Niemczech do 127,08 EUR/100 kg w Danii i 130,70 EUR/100 kg w Holandii.

 

Źródło: KOWR 

 

Partnerzy portalu 

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.