FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Targi ,, Polska Smakuje " 2019 w Augustowie

W zeszły weekend 6-7.07.2019r., za sprawą targów „Polska Smakuje” Augustów stał się kulinarną stolicą województwa podlaskiego. W sercu miasta, na Rynku Zygmunta Augusta, najlepsi producenci regionalnej żywności z trzech województw: podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego prezentowali publiczności swoje wyroby. Swoją obecnością zaszczycili nas Krzystof Jurgiel Europoseł, Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski, Jan Zabielski Wicewojewoda Podlaski oraz Wiesława Burnos Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Zainteresowanie zorganizowaniem tego typu imprezy wykazują sami wystawcy, którzy chcą mieć możliwość wypromowania swoich produktów. W ofercie mają szeroki wachlarz produktów takich jak: wędliny, sery, miody, zioła, oleje, pieczywo, przetwory z owoców i warzyw oraz soki. Wszystkie specjały łaczy jedno  - są wytwarzane w sposób naturalny, bez żadnych barwników i ulepszaczy, co stanowi gwarancją dobrego smaku. Świadomość konsumentów wzrasta co obserwujemy na takich wydarzeniach jak Targi Polska smakuje. Kładą oni nacisk na to aby kupować produkty polskie i zdrowe, nie z masowej produkcji.

Targi „Polska Smakuje”, to przede wszystkim promocja producentów, którzy wytwarzają swoje produkty metodami tradycyjnymi, tworząc wyroby najwyższej klasy. Jak co roku, stanęli oni na wysokości zadania przedstawiając kulinarne nowinki: m.in. rzodkiewkę kiszoną z kalafiorem, czy miód łąkowo-bagienny z terenów Puszczy Augustowskiej.

Pierwszego dnia Targów „Polska Smakuje” miała miejsce XIX edycja konkursu na najlepszy regionalny i tradycyjny produkt żywnościowy pt. „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”.
W tym roku w  konkursie  zarejestrowanych było ponad osiemdziesiąt potraw.  Zaś drugiego dnia odbył się półfinał województwa podlaskiego pn. „Bitwa regionów”, który wyłonił zwycięzcę konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich w tym regionie. Dziesięć zespołów KGW walczyło o możliwość reprezentowania Podlasia na finale konkursu w Poznaniu. Zwyciężyły Panie z KGW w Olendach, które przygotowały potrawę z dziczyzny „Oszukany królik”.

 

Źródło: KOWR

 

Partner portalu

 

 

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.