FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Technologia blockchain tematem konferencji KOWR

Dnia 13 czerwca w siedzibie KOWR zorganizowana została konferencja pt. „Prezentacja technologii blockchain w systemie monitorowania, bezpieczeństwa i jakości żywności, ze szczególnym uwzględnieniem hodowli i produkcji wołowiny”.

Celem spotkania było przedstawienie założeń przedsięwzięcia, które może wpłynąć na poprawę wizerunku polskiej wołowiny oraz zrewolucjonizować jej produkcję. Polega ono na zastosowaniu innowacyjnej i nowatorskiej technologii blockchain, wdrożonej, jak dotąd, ze znakomitymi wynikami przez niektórych czołowych producentów wołowiny na świecie, a także w innych gałęziach produkcji żywności i nie tylko.

– Dochody rolników muszą wynikać z rolnictwa ulokowanego na dobrze zorganizowanym rynku – powiedział obecny na spotkaniu Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Główną zaletą tej metody jest zapewnienie efektywnego obiegu informacji w całym łańcuchu produkcji żywności. Wdrożenie  systemu, jako wsparcie dla hodowców/rolników zagwarantuje ich wiarygodność i zapewni wzrost opłacalności produkcji zwierzęcej. Zastosowanie  tej technologii pozwoli producentom żywności na to,że finalny produkt jest najwyższej jakości. 

Wchodzenie w łańcuch przetwórczy jest sprawą bardzo ważną – zaznaczył . Polska ciągle jest krajem gdzie najwyższy obrót generuje handel surowcami. To w przetwórstwie leży, zdaniem organizatorów konferencji, szansa na zrównoważony i ciągły rozwój branży rolno-spożywczej.

Konferencja promuje nowoczesne i nowatorskie rozwiązania z zakresu technologii cyfrowych. Obok Jana  Krzysztofa Ardanowskiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który objął wydarzenie patronatem, udział wziął również Ryszard Zarudzki, Podsekretarz Stanu w MRiRW. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowali: Grzegorz Pięta, Dyrektor Generalny i Wojciech Kędzia, Zastępca Dyrektora Generalnego odpowiedzialny w KOWR za Pion Innowacji i Rozwoju. Uczestnikami konferencji byli m.in. przedstawiciele spółek nadzorowanych przez KOWR, inspekcji weterynarii, jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, instytutów naukowych oraz organizacji branżowych.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.