FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Współpraca w dziedzinie rolnictwa między Polską a Białorusią

Podczas spotkania została podpisana „Umowa między Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rzeczypospolitej Polskiej a Ministerstwem Rolnictwa i Żywności Republiki Białorusi dotycząca zwalczania wścieklizny na terytorium Republiki Białorusi w 2018 roku”.

Wiceminister Smilgiń zaznaczył, że działania związane ze zwalczaniem wścieklizny są bardzo istotne dla Białorusi i w związku z tym wyraził satysfakcję z podpisania umowy na 2018 rok. Podkreślił jednak, że jako praktykowi, zależy mu aby umowa ta nie tylko została podpisana, ale przede wszystkim zrealizowana. Wyraził również zainteresowanie propozycją strony polskiej dotyczącą podpisania 3-letniej umowy w tym zakresie.

Tematem rozmowy były także kwestie dotyczące zniesienia ograniczeń nałożonych przez Białoruś w związku z wystąpieniem w Polsce ognisk ASF.

Podczas spotkania strona polska przedstawiła postulaty dotyczące współpracy weterynaryjnej, w tym kwestię ograniczeń w handlu wprowadzonych przez Białoruś w związku z wystąpieniem w Polsce ognisk ASF. Polscy przedsiębiorcy są nadal zainteresowani eksportem towarów pochodzenia zwierzęcego na rynek białoruski.

Wiceminister Smilgiń poinformował, że wznowienie możliwości importu na Białoruś z Polski niektórych produktów rolno-spożywczych (drób, wołowina) przyniosło już pierwsze efekty. Zaznaczył również, że mimo iż Białoruś jest dużym producentem mleka i wyrobów mleczarskich, z Polski importuje m.in. sery, które nie są dostępne w ofercie partnerów białoruskich.

Rozmówcy wyrazili zadowolenie z intensywności dotychczasowych kontaktów przedstawicieli resortów rolnictwa Polski i Białorusi. Potwierdzają one otwartość obu stron i zainteresowanie rozwojem współpracy w tak ważnym obszarze gospodarki.

Źródło: MRiRW

Partnerzy portalu

          


 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.