FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Wzrasta eksport wołowiny z Polski

Na rynku unijnym polska wołowina jest konkurencyjna cenowo, co sprzyja wzrostowi jej eksportu.W 2017 r. z kraju wywieziono 483 tys. ton żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych(w ekwiwalencie tusz), o 11% więcej niż w 2016 r. Wzrósł eksport mięsa (o 12%) i przetworów (o 5%), a zmalał żywca (o 24%). Przychody ze sprzedaży asortymentu wołowego i cielęcego wyniosły 1,5 mld EUR i były o 16% większe niż w 2016 r.

Jednocześnie import asortymentu wołowego i cielęcego do Polski wyniósł 50 tys. ton wobec 55 tys. ton w 2016 r. Przedmiotem importu było głównie mięso i żywiec, których przywóz zmniej-szył się odpowiednio o 8% i 6%. Wydatki poniesione na zakup asortymentu wołowego i cielęcego wyniosły 164 mln EUR i były o 3% większe niż przed rokiem.

 

Źródło: KOWR 

 

Partnerzy portalu

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.