Indeks cen produktów mięsnych FAO w czerwcu 2026r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Indeks cen produktów mięsnych FAO w czerwcu 2026r.

Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa w czerwcu 2026 r. indeks cen produktów mięsnych FAO wyniósł 131,0 punktów, osiągając nowy rekordowy poziom. Był on o 0,5 pkt wyższy w porównaniu z majem br. i powyżej poziomu sprzed roku. 

Wzrost indeksu cen był następstwem przede wszystkim wyższych światowych cen mięsa drobiowego oraz stabilniejszych notowań mięsa baraniego.

Do wzrostu światowych notowań mięsa drobiowego przyczyniły się wyższe ceny eksportowe Brazylii, przy jednoczesnym przejściowym ograniczeniu produkcji w tym kraju w odpowiedzi na wcześniejszą nadpodaż. Na poziom cen mięsa baraniego miał wpływ utrzymujący się popyt oraz ograniczona dostępność produktów przeznaczonych na eksport.

Spadek notowań mięsa wieprzowego był spowodowany większą podażą w Unii Europejskiej oraz malejącym popytem na ten asortyment na niektórych rynkach azjatyckich. Nieznacznie niższy poziom cen mięsa woło wego był głównie efektem spadku notowań w Australii, w związku z oczekiwaniami zwiększenia dostępności eksportowej, przy stabilnych cenach eksportowych w Brazylii. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.