FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Jak spełnić najwyższe standardy chłodzenia żywności?

Branża mięsna oparta jest na długim łańcuchu dostaw. Zanim produkt trafi do konsumenta przebywa długą drogę. Zwierzęta od hodowcy trafiają do ubojni, następnie do rozbioru mięsa i w zależności od zapotrzebowania albo od razu w postaci surowej do punktu sprzedaży, albo do zakładu przetwórstwa, kolejnym etapem jest hurtownia lub sklep. Na każdym z tych etapów zachodzi dodatkowo wiele różnych procesów, na których przedsiębiorca ma obowiązek zapewnienia bezpiecznego przechowania żywności. Pojawia się więc kwestia zagwarantowania odpowiednich warunków sanitarnych podczas przechowywania mięsa i wędlin. Konieczne jest wykorzystanie odpowiednich rozwiązań chłodniczych. Producenci urządzeń chłodniczych stworzyli cały wachlarz ofertowy- zróżnicowany pod względem budowy, wielkości i efektywności. Czym zatem kierować się przy wyborze najbardziej odpowiedniego produktu?

Przy wyborze odpowiedniej chłodni należy wziąć pod uwagę wiele czynników, jednym z ważniejszych jest odpowiedni dobór urządzenia (np. Techno-Cold) oraz grubość izolacji ścian. Dodatkowo komora powinna zawierać takie elementy jak: zawór do wyrównywania ciśnień między chłodnią/mroźnią a otoczeniem co zabezpiecza przed uszkodzeniem konstrukcji chłodni, kurtyny paskowe zabezpieczające przed niepożądaną wymianą powietrza , urządzenie alarmowe informujące o przebywaniu człowieka wewnątrz komory, drzwi muszą być wyposażone w bezpieczny zamek otwierany od środka nawet przy zamkniętych drzwiach na klucz.

Jeżeli pomieszczenie jest niewielkie (o pojemności poniżej 30 m3) najczęściej, ale nie zawsze, do chłodzenia stosuje się urządzenia typu monoblok. Większe chłodnie wyposażane są już w zewnętrzne agregaty skraplające. W przypadku bardzo dużych obiektów instalowane są scentralizowane układy chłodnicze z kilkoma sprężarkami zamontowanymi w formie układu sprężarek. Wszystkie typy urządzeń zawarte są w ofercie firmy Techno-Cold.

Jednym z dostawców, który spełnia najwyższe normy produkcji takich urządzeń jest firma Techno-Cold, od lat dostarczająca systemy chłodnicze na wysokim poziomie. Produkowane urządzenia spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Wszystkie produkty z oferty Techno-Cold poddawane są surowej kontroli jakości i testowane w warunkach uważanych za ekstremalne. Chłodnie posiadają atest PZH, spełniają normy unijne. Wybierając Techno-Cold, można liczyć na niezawodność, eliminując tym samym przestoje w procesie produkcji czy straty materialne.

 

Agregaty chłodnicze – Techno-Cold Sp. z o. o.

 

 


Autor: Materiał promocyjny TECHNO _ COLD

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.