FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Mięso królicze a walory zdrowotne- producent Amciu

Konsumenci od jakiegoś czasu coraz częściej poszukują bardzo dobrych jakościowo mięs. Każdy rodzaj mięsa ma swoje zalety, jednak jest jeden szczególny i w ostatnich latach trochę zapomniany. Powoli jednak wraca on na stoły polskie, bo jest nie tylko smaczny i delikatny, ale przede wszystkim zawiera dużo białka i mało tłuszczu.

Mowa tutaj o mięsie króliczym, gdzie Polska jest jednym z czołowych hodowców królików. Jednak zdecydowana większość trafia do konsumentów z zagranicy. Warto zwrócić uwagę, że mięso królika jest mało dostępne w polskich sklepach, a jest naprawdę wyjątkowe szczególnie ze względu na walory prozdrowotne.

Polacy spożywają go średnio według różnych szacunków na poziomie 0,5 kg rocznie, a np. Włosi ok. 6 kg, Francuzi i Hiszpanie ok. 5 kg. Biorąc pod uwagę nasilające się trendy dotyczące zdrowego stylu życia, ten rodzaj mięsa wydaje się ciekawą propozycją kulinarną i w najbliższej przyszłości jego spożycie może wzrosnąć. Zawartość białka w mięsie króliczym to ok. 18-23%, dodatkowo jego przyswajalność przez organizm ludzki to 90%, a 100 g mięsa dostarcza średnio 114 kcal. Bogate jest w wiele witamin i mikroelementów m.in.: witaminy z grupy B, żelazo, wapń, magnez, potas, cynk i wiele innych. Króliki hodowane są najczęściej w Polsce metodami gospodarczymi w zagrodach przydomowych. Ze względu na lekkostrawność i bogactwo witamin często mięso to poleca się osobom starszym i dzieciom. Podzielić tuszkę króliczą można na część przednią i tylną oraz następujące części: comber, udka i łapki przednie. 

Mięso z królika ma też wiele zastosowań w kuchni, gdzie sprawdzi się jako baza do pasztetów, sosów, kotletów. Może być gotowane, duszone i pieczone. 

Jednym z czołowych producentów mięsa króliczego w Polsce jest firma Amciu z województwa małopolskiego, która dostarcza najwyższej jakości mięso z królika do zakładów produkcji wędlin oraz sklepów. 

                        noga z królika                                    comber                              porcja z królika

 

Ubojnia drobiu i królików - F.P.U.H. Amciu

telefon: + 48 608 576 154, + 48 608 576 155, + 48 12 280 32 78

e-mail: moje.amciu@gmail.com,       www: www.amciu.manifo.com

 

 

Źródła: 
https://wz.izoo.krakow.pl/files/WZ_2015_3_art04.pdf 
https://www.podrb.pl/index.php/futerkowe/263-walory-zdrowotne-miesa-kroliczego 
https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/co-jesz/mieso-z-krolika-wartosci-odzywcze-i-zastosowanie-w-kuchni-aa-UUJm-YcJj-1jae.html

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.