FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Rozmowa z Jerzym Niedźwieckim - Prezesem Zarządu "Społem" PSS w Lidzbarku Warmińskim

 

Remigiusz Zagraba: Spółdzielnia Spożywców Społem w Lidzbarku Warmińskim prowadzi działalność handlową i produkcyjną od ponad 70 lat. Jakie czynniki decydują o tym, że pomimo ogromnej konkurencji dzisiaj na rynku, można w Państwa sklepach każdego dnia zobaczyć wielu klientów?

Jerzy Niedźwiecki: „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Lidzbarku Warmińskim posiada silną pozycję na tle konkurencji. Przewagę tą daje fakt, iż sklepy spółdzielni zlokalizowane są w centrum miasta, a także osiedlach mieszkaniowych oraz obrzeżach miasta. Można powiedzieć, że sklepy spółdzielcze znajdują się wszędzie tam, gdzie są ich klienci. Godziny otwarcia sklepów dostosowane są do potrzeb klientów. Kolejnym atutem spółdzielni pozwalającym walczyć z lokalną konkurencją jest szybkość przystosowania się do zmieniających się realiów rynkowych. 
W przeciwieństwie do dużych sieci handlowych obok ogólnopolskich producentów 
w swojej ofercie handlowej posiada produkty pochodzące od lokalnych producentów, którymi często są małe rodzinne firmy. Dzięki bogatemu zaopatrzeniu oraz przeprowadzanych cyklicznie akcji wspierających sprzedaż ceny w placówkach są konkurencyjne. W większych placówkach spółdzielni klienci mogą zaopatrzyć się w pieczone na miejscu mięso, drób i ryby, kupując mięso na kotlety mogą skorzystać z kotleciarki. W ofercie produktów świeżych mięso, wędliny, nabiał spółdzielnia jest najlepsza i tym właśnie pokonuje lokalną konkurencję. Klient otrzymuje gwarancje, że otrzyma świeże i dobre produkty. Obfity i bogaty asortyment pozwala na zapełnienie koszyka przez każdego klienta, bez względu na jego upodobania. Społem PSS 
w Lidzbarku Warmińskim stara się być zawsze o krok przed swoimi konkurentami.R.Z.: Spółdzielnia obecnie zarządza siecią 15 sklepów i piekarnią. Czym charakteryzują się Państwa sklepy i czy planowane są nowe otwarcia? Czy może w najbliższej przyszłości, będziecie koncentrować się na rozwoju obecnych placówek?

 

J.N.: Obecnie spółdzielnia zarządza trzynastoma placówkami branży ogólno – spożywczej, jedną przemysłową oraz piekarnią na terenie Lidzbarka Warmińskiego. Podstawową działalnością „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Lidzbarku Warmińskim jest handel. W okresie ostatnich kilkunastu lat większość placówek handlowych została poddana gruntownej modernizacji. Od wielu lat spółdzielnia odnotowuje wzrost w sprzedaży detalicznej, uzyskując przy tym dodatni wynik finansowy z prowadzonej działalności i przeznacza go na cele rozwojowe obecnych placówek. W celu zaspokojenia potrzeb klientów w 2009 roku postanowiliśmy dołączyć do współpracy z Partnerskim Serwisem Detalicznym, co doprowadziło, że dzisiaj jedenaście sklepów działa pod ogólnopolskim szyldem GAMA. Głównym celem jest zaspokajanie potrzeb, oczekiwań i wymagań klienta. Aby sprostać oczekiwaniom klientów, spółdzielnia stara się zapewnić:
• szeroki wybór markowych towarów renomowanych producentów,
• fachową i miłą obsługę,
• atrakcyjne ceny,
• zakupy w klimatyzowanych i nowoczesnych wnętrzach.

 

Obecnie oczekujemy na ukończenie projektu rozbudowy jednego ze sklepów, który zamierzamy zrealizować w najbliższej przyszłości oraz dołączyć go do ogólnopolskiej, spółdzielczej sieci sklepów spożywczych GAMA.R.Z.: Produkty mięso-wędliny, dla większości sklepów spożywczych są bardzo ważne. Jakie produkty z tej kategorii są w Państwa sieci dzisiaj najpopularniejsze, a do jakich produktów będzie Pana zdaniem należała przyszłość?

J.N.: Produkty mięso – wędliny to grupa asortymentowa, którą wyróżniamy się na tle największych konkurentów. Kierując się hasłem „świeże, bo niepaczkowane” staramy się pokazać klientom najwyższą jakość produktów, które dostarczane są każdego dnia przez sprawdzonych dostawców. W naszych placówkach sprzedaż mięsa i wędlin stanowi ponad 30% sprzedaży ogółem. W ofercie klient może znaleźć szeroki wybór produktów, począwszy od wędlin, kiełbas, po produkty premium, bez konserwantów. Dobór asortymentu uzależniony jest od zasobności portfela klienta.
Moim zdaniem przyszłość należeć będzie przede wszystkim do produktów ...

R.Z.: Wybór właściwego dostawcy wędlin i mięsa jest bardzo istotny. Szczególnie kwestia krótkich terminów przydatności do spożycia oraz coraz większe wymagania konsumentów dotyczące składu produktów, czyli to, co znajduje się na etykiecie. Jakie wymagania Państwo stawiacie przed dostawcą mięsa i wędlin ?


J.N.: Współpracujemy tylko i wyłącznie ...

 

Cały materiał jest dostępny tylko dla posiadaczy pakietu w portalu FirmyMiesne.pl.

Chcesz mieć dostęp do całej treści zadzwoń 694 760 702 lub napisz biuro@firmymiesne.pl 


Autor: Remigiusz Zagraba

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.