FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Wędliny w diecie dziecka...

Wędliny w diecie dziecka...

zapewniają jego prawidłowy rozwój, dostarczając niezwykle cennych składników odżywczych, takich jak dobrze przyswajalne białko, witaminy (głównie A, E, B) oraz minerały (m.in. żelazo potrzebne do prawidłowego rozwoju oraz cynk wspomagający odporność. Mięso można wprowadzać do dziecięcego jadłospisu już od 6 miesiąca życia. Nie należy jednak podawać najmłodszym dzieciom surowych wędlin. Dobór wędlin do dziecięcego jadłospisu powinien być dobrze przemyślany.

Powinny być świeże!

Przewaga świeżych wędlin nad paczkowanymi oraz konserwami nie podlega dyskusji. Wędliny przeznaczone dla dzieci powinny zawierać jak najmniej substancji konserwujących,  ze względu na delikatny i wrażliwy układ pokarmowy dziecka.

Powinny być chude i delikatne!

Przy czym nie ma aż tak istotnego znaczenia, jaki wybierzemy gatunek mięsa, ponieważ bez względu na to, czy będzie to wieprzowina, drób, cielęcina, jagnięcina – zawsze znajdzie się w niej kawałek chudej polędwicy lub drobiowej piersi. A przy tym warto też pamiętać o różnorodności.

Najlepiej jednorodne!

Z tej prostej przyczyny, że są to na ogół wędliny najlepsze gatunkowo. Prawie każdy szanujący się producent wędlin wybiera najlepsze partie mięsa na wyroby jednorodne (polędwica, szynka, schab etc.), będące często sztandarowymi produktami danej firmy.

I smaczne!

Bez tego ani rusz! Nie ma sensu wmuszać dziecku na siłę tego, co mu nie smakuje, bo zrazi się do takiej wędliny na pół życia. Dlatego należy wybierać produkty smaczne, odpowiednio przyprawione, najlepiej wytwarzane tradycyjnymi metodami. A w tym, jak wiadomo, przodują wytwórcy lokalni i regionalni.

 

Źródła:

http://babyonline.pl/mieso-dla-dziecka-co-moze-jesc-dziecko,dieta-starszego-dziecka-

artykul,5541,r1p1.html

https://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/9/3221-wedlina-w-diecie-dziecka

http://www.edziecko.pl/jedzenie/1,79379,7550557,Mieso_w_diecie_dziecka.html

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.