11,7 mln sztuk pogłowia trzody chlewnej w Polsce w 2020 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

11,7 mln sztuk pogłowia trzody chlewnej w Polsce w 2020 r.

Biuro Analiz i Strategii KOWR na podstawie danych GUS  opracoało zestawienie, dotycace pogłowia trzody chlewnej w Poslce. Krajowe pogłowie trzody chlewnej w grudniu 2020 r. liczyło 11,7 mln szt., o 4,6% więcej niżw grudniu 2019 r. Wzrost populacji świń odnotowano we wszystkich grupach produkcyjno-użytkowych. Stado świń na chów o wadze 50 kg i więcej zwiększyło się o 7,6% (w tym loch – o 7,7%, a loch prośnych – o 5,2%), trzody chlewnej na ubój (tuczników) – o 5,4%, prosiąt – o 3,9%, a warchlaków – o 3,1%.

Największy udział w pogłowiu świń miały województwa: wielkopolskie (36,4%), mazowieckie(11,2%), łódzkie (10,2%) i kujawsko-pomorskie (9,7%). Wzrost liczebności pogłowia nastąpił w dwunastu województwach, w tym również w województwach o największej koncentracjitrzody chlewnej, tj. w woj. wielkopolskim – o 6,2%, mazowieckim – o 5,6%, łódzkim – o 1,4% i kujawsko-pomorskim – o 4,1%. Spadek liczebności trzody chlewnej odnotowano w czterech wo-jewództwach o najmniejszym udziale w pogłowiu (1-2%), tj. w woj. dolnośląskim, lubuskim, świę-tokrzyskim i zachodniopomorskim.


Autor: RZ, Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.