Na rynku unijnym wzrost cen żywca wieprzowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Na rynku unijnym wzrost cen żywca wieprzowego

Na rynku krajowym cena zakupu świń rzeźnych w zakładach mięsnych monitorowanych w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, jak przed tygodniem, wyniosła średnio 7,23 zł/kg. Była ona o 8% wyższa niż przed miesiącem.

Na rynku unijnym od początku lutego br. notowany jest wzrost cen skupu żywca wieprzowego. W dn. 26.02 – 3.03.2024 r. średnia unijna cena zakupu świń rzeźnych klasy E ukształtowała się na poziomie 213,27 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, o 1% wyższym niż w poprzednim tygodniu oraz o 6% wyższym niż przed miesiącem.

W Polsce za żywiec wieprzowy tej klasy w walucie euro płacono 219,49 EUR/100 kg, o 3% więcej niż średnio w UE.

Więcej niż w Polsce za żywiec wieprzowy uzyskiwali m.in. dostawcy z Niemiec (229,31 EUR/100 kg), a mniej – m.in. dostawcy z Danii (184,46 EUR/100 kg), Hiszpanii (207,50 EUR/100 kg).

Zakłady mięsne sprzedawały półtusze wieprzowe średnio po 10,53 zł/kg wobec 10,51 zł/kg w poprzednim tygodniu. Cena półtusz była o 7% wyższa niż miesiąc wcześniej, ale o 12% niższa niż w analogicznym okresie 2023 r.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.