Podsumowanie cen drobiu z przełomu września i października 2021 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Podsumowanie cen drobiu z przełomu września i października 2021 r.

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR w okresie  27.09 – 3.10.2021 r. krajowi dostawcy za kurczęta brojlery uzyskiwali średnio 3,94 zł/kg, o około 1% mniej niż tydzień wcześniej i o 3% mniej niż przed miesiącem. Cena indyków, podobnie jak miesiąc wcześniej, ukształtowała się na poziomie 4,89 zł/kg i była o 1 gr/kg niższa niż w poprzednim tygodniu. Gęsi tuczone skupowano po 9,75 zł/kg, o 5 gr/kg drożej niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem. Cena kaczek brojlerów wyniosła 4,97 zł/kg i była o 1 gr/kg wyższa niż tydzień wcześniej, ale o 1 gr/kg niższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku kurczęta brojlery podrożały o 22%, indyki – o 17%, gęsi – o 32%, a kaczki brojlery – o 17%.

Na przełomie września i października br. tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 5,56 zł/kg, o 7% drożej niż w poprzednim ty- godniu, ale o 2% taniej niż miesiąc wcześniej. Cena zbytu tuszek indyków w ciągu tygodnia uległa obniżeniu o 1%, do 10,58 zł/kg, ale była o 2% wyższa niż przed miesiącem. W porównaniu z analogicznym okresem sprzed roku tuszki kurcząt oraz indyków podrożały odpowiednio o 16% i 38%.

 


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.