Przechowywanie wędlin - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Przechowywanie wędlin

 
Sposób przechowywania wędlin bezpośrednio wpływa na ich stan. Niesprzyjające warunki otoczenia mogą przyczynić się do szybkiej utraty świeżości wyrobów. Skutkuje to tym, że produkty stają się śliskie, a także zmieniają kolor, co wpływa na jakość wędliny.

Gdzie przechowywać wędliny?

Wędliny swojskie z długą datą przydatności do spożycia najlepiej przechowywać w hermetycznych opakowaniach termoizolacyjnych. Regularnie należy sprawdzać, czy nie uległy one rozszczelnieniu. Wyroby paczkowane mogą pozostać w oryginalnym opakowaniu, jednak należy pamiętać, że najczęściej muszą one zostać spożyte w około 2-3 dni po otwarciu, a niektóre rodzaje nawet do 48 h. Wędlina zakupiona luzem powinna znajdować się w pergaminie, który zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Dobrą opcją są także pojemniki do przechowywania wyrobów mięsnych, a także torby termoizolacyjne dostępne w większości sklepów spożywczych.

O czym pamiętać?

Wędlina w kawałku utrzymuje świeżość dłużej niż pokrojona w plasterku. Produkty mięsne paczkowane (zapakowane hermetycznie) może znajdować się w lodówce nawet kilka tygodni, jeśli zachowane zostały wszystkie zasady i zalecenia producenta czy też sprzedawcy, jednak po otwarciu należy spożyć je relatywnie szybko (należy sprawdzić na opakowaniu lub zapytać sprzedawcy). Odpowiednia temperatura przechowywania wędlin to 0-5 stopnie C. Warto wspomnieć również o możliwości ich zamrożenia (bezpośrednio po zakupie).
 
Treści z serwisu portalu FirmyMiesne.pl mają charakter r wyłącznie informacyjno-edukacyjny i opiniotwórczy.
Przed zastosowaniem się do przedstawionych porad, warto skonsultować się ze sprzedawcą lub producentem produktów i usług, gdyż każda przedstawiona sytuacja może być inna. 

Autor: FirmyMiesne.pl
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.