Spotkanie Głównych Lekarzy Weterynarii z Grupy Wyszehradzkiej i Europy Środkowej - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Spotkanie Głównych Lekarzy Weterynarii z Grupy Wyszehradzkiej i Europy Środkowej

Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi 17 listopada 2021 r. w Budapeszcie odbyło się spotkanie Głównych Lekarzy Weterynarii państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Europy Środkowej, w którym udział wziął Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii, pan Krzysztof Jażdżewski.
 

Grupa Wyszehradzka (V4) jest nieformalną regionalną formą współpracy czterech państw Europy Środkowej - Polski, Czech, Słowacji i Węgier, które łączy nie tylko sąsiedztwo i podobne uwarunkowania geopolityczne, ale także wspólna historia, tradycja, kultura oraz wartości.
 

Podczas posiedzenia omawiano kwestie związane z ASF i HPAI, wdrażaniem Prawa o Zdrowiu Zwierząt, wyzwaniami związanymi z planowaną rezygnacją z chowu klatkowego oraz wymieniono poglądy nt. kwestii zdrowia i dobrostanu zwierząt w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.
 

Przedstawiciele państw uczestniczących w spotkaniu wskazali, że w każdym z krajów cyrkulacji wirusa ASF u dzików dąży się do ustawicznego zmniejszania populacji dzików, który jest warunkiem powstrzymania szerzenia się choroby w środowisku. Kraje potwierdzają również koniczność zwiększenia bioasekuracji stad świń jako jednego z istotnych warunków posiadania statusu kraju wolnego od ASF u świń pomimo występowania choroby u dzików.
 

Przedstawiciel Polski przekazał uczestnikom spotkania stanowisko naszego kraju w kwestii planów wycofania się w UE z utrzymania zwierząt przy zastosowaniu systemów klatkowych do 2027r.jak proponuje Parlament Europejski.

- Naszym zdaniem przed ostatecznym podjęciem decyzji w tej sprawie należy dokonać analiz skutków ekonomicznych w tym w ramach zasad WTO wprowadzenia zakazów dla poszczególnych branż, których taki zakaz mógłby dotyczyć. Dodatkowo wszelkie decyzje powinny posiadać analizy naukowe skutków takich a nie innych rozwiązań np. związanych z zapewnieniem utrzymania wysokich standardów zdrowia zwierząt.


Autor: Źródło: MRiRW

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.