Sytuacja na rynku drobiu w Polsce na przełomie czerwca i lipca 2021 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku drobiu w Polsce na przełomie czerwca i lipca 2021 r.

Jak podaje biuro Analiz i Startegii KOWR w okresie 28.06 – 4.07.2021 r. na rynku krajowym nadal drożały kurczęta brojlery, za które dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,25 zł/kg. Był to poziom cen o 2% wyższy niż w poprzednim tygodniu i o 4,5% wyższy niż przed miesiącem oraz o 32% wyższy niż przed rokiem. Cena indy-ków wyniosła 6,17 zł/kg i była o 3% niższa niżw poprzednim tygodniu i o 5% niższa niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku indyki podrożały o 40%.

Na przełomie czerwca i lipca br. w zakładach drobiarskich potaniały tuszki kurcząt oraz tuszki indyków. Cena tuszek kurcząt patroszonych ukształtowała się na poziomie 7,59 zł/kg, o 1% niższym niż tydzień wcześniej, ale o 15% wyższym niż przed miesiącem. Tuszki indyków zbywano po 11,50 zł/kg, nieznacznie (o 0,4%) taniej niż w poprzednim notowaniu, ale o blisko 2% drożej niż miesiąc wcześniej. W porównaniu z analogicznym okresem 2020 r. tuszki kurcząt były droższe o 47%, a tuszki indyków – o 37%.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.