Sytuacja na rynku żywca wieprzowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku żywca wieprzowego

W dniach 6–12.03.2023 r. na rynku krajowym cena zakupu trzody chlewnej (dane Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW) ukształtowała się na poziomie 8,22 zł/kg, o 4 gr/kg niższym niż w poprzednim tygodniu. Żywiec ten był o 4% droższy niż miesiąc wcześniej oraz o 33% droższy niż przed rokiem.

Średnio w UE w ciągu tygodnia świnie rzeźne klasy E podrożały o 0,6%, do 228,63 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej. Cena tego żywca była o 8% wyższa niż przed miesiącem oraz o 42% wyższa niż przed rokiem.

W Polsce za świnie rzeźne tej klasy płacono 229,62 EUR/100 kg, nieco (o 0,4%)więcej niż średnio w UE. Niższe niż w Polsce ceny żywca wieprzowego odnotowano m.in. w Niderlandach (o 20,45 EUR/100 kg), a wyższe m.in. we Francji (o 8,38 EUR/100 kg), Niemczech (o 7,94 EUR/100 kg) i Hiszpanii (o 4,11 EUR/100 kg).

Odnośnie zbytu mięsa wieprzowego w drugim tygodniu marca 2023 r. półtusze wieprzowe zbywano średnio po 11,99 zł/kg, o 3 gr/kg taniej niż tydzień wcześniej, ale o 8% drożej niż przed miesiącem. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.