Trzeci tydzień października 2021 r. przyniósł wzrosty cen na rynkach drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Trzeci tydzień października 2021 r. przyniósł wzrosty cen na rynkach drobiu

Biuro Analiz i Strategii KOWR podaje, że w trzecim tygodniu października 2021 r. odnotowano wzrost cen większości monitorowanych rodzajów żywca drobiowego. Najbardziej podrożały gęsi oraz kaczki. Krajowi dostawcy sprzedawali gęsi tuczone przeciętnie po 10,12 zł/kg, o 4% drożej niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem. Cena skupu kaczek brojlerów ukształtowała się na poziomie 5,02 zł/kg, o 1% wyższym niż tydzień i miesiąc wcześniej. Indyki, podobnie jak przed miesiącem, skupowano przeciętnie po 4,90 zł/kg, nieznacznie (o 0,3%) drożej niż w poprzednim tygodniu. Za kurczęta brojlery dostawcy uzyskiwali przeciętnie 3,95 zł/kg. Był to poziom cen zbliżony do uzyskanego tydzień wcześniej, ale nieco niższy niż przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku gęsi tuczone podrożały o 35,5%, kaczki brojlery – o 18%, indyki – o 17%, a kurczęta brojlery – o 25%.

W dniach 18–24.10.2021 r. zakłady drobiarskie zbywały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 5,82 zł/kg, o 9% drożej niż w poprzednim tygodniu, o 12% drożej niż miesiąc wcześniej oraz o 39% drożej niż przed rokiem. W odniesieniu do notowań sprzed tygodnia tuszki indy- ków potaniały o 4,5%, do 10,30 zł/kg. Cena ta była o 4% niższa niż przed miesiącem, ale o 14% wyższa niż w analogicznym tygodniu 2020 r. 

 


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.