Program Poznaj Dobrą Żywność to program Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który od lat służy informowaniu konsumentów o produktach żywnościowych wysokiej jakości. Jego celem jest motywowanie producentów i przetwórców żywności do podnoszenia jakości swoich wyrobów.
Podczas wczorajszej Gali PDŻ odbywającej się w godzinach wieczornych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przedstawiciele firm otrzymali znaki programu Poznaj Dobrą Żywność dla swoich najwyższej jakości produktów.
Międzynarodowe Targi Poznańskie obchodzą w tym roku 95-lecie swojej działalności. Program Poznaj Dobrą Żywność ma krótszą historię, pierwsze znaki zostały nadane w 2004 roku. Od tamtego czasu wyróżnienie to otrzymało 1450 produktów wytwarzanych przez 176 producentów. Odznaczają się one najwyższą, niezmienną jakością i doskonałym smakiem.
– Znak PDŻ jest dziś rozpoznawalny i stał się cenną wskazówką przy dokonywaniu zakupów przez konsumentów – podkreślił minister Jurgiel.
Wczoraj wieczorem znaki programu Poznaj Dobrą Żywność otrzymało kolejnych 48 producentów dla 193 swoich wyrobów. Podczas ceremonii wręczania znaków ministrowi Jurgielowi towarzyszył sekretarz stanu Jacek Bogucki.
– To że produkujemy bardzo dobrą żywność, żywność najwyższej jakości, żywność o wybornym smaku potwierdzają też dane dotyczące naszego eksportu rolno-spożywczego, który systematycznie rośnie. W ubiegłym roku jego wartość wyniosła blisko 24 mld euro. Dlatego też zabiegamy o dostęp do kolejnych rynków. W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy nastąpiło to w odniesieniu do 20 państw – podkreślił szef resortu rolnictwa gratulując wyróżnionym. Powiedział, że jest przekonany, iż produkty te znajdą uznanie wśród konsumentów na całym świecie - bo są tego warte.
Uroczyste wręczenie znaków PDŻ jest jednym z najważniejszych wydarzeń realizowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie działań informacyjno-promocyjnych Programu Poznaj Dobrą Żywność. Uroczystość ta jest również okazją do spotkań z producentami branży rolno-spożywczej, służących wymianie informacji i poglądów.
Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi