FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Ceny skupu żywca w Polsce i UE

 

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR w przedostatnim tygodniu lipca br. zahamowana została utrzymująca się od końca maja br. spadkowa tendencja cen żywca wieprzowego. W dniach 20–26.07.2020 r. (dane Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW) za trzodę chlewną dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,87 zł/kg, o 7% więcej niż w poprzednim tygodniu. Cena tego żywca była jednak o 9% niższa niż przed miesiącem orazo 10% niższa w odniesieniu do notowań sprzedroku.

Po trzech tygodniach spadku odnotowano wzrost cen zakupu świń rzeźnych w UE. W dniach 20–26.07.2020 r. unijnym dostawcom za świnie rzeźne klasy E płacono średnio149,90 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzo- nej, o 1% więcej niż w poprzednim tygodniu. Żywiec wieprzowy w UE był jednak o 8% tańszy niż przed miesiącem oraz o 13% tańszy niż przed rokiem. Cena świń rzeźnych tej klasy w Polsce wyrażona w walucie unijnej wyniosła 144,05 EUR/100 kg i była o 4% niższa niż średnio w UE, o 5% niższa niż w Niemczech i o 9% niższa niżw Danii, ale o 11% wyższa niż w Niderlandach.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.