Dania i Holandia - spadek eksportu wieprzowiny w 2013 r., wzrost wysyłek do Rosji - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Dania i Holandia - spadek eksportu wieprzowiny w 2013 r., wzrost wysyłek do Rosji

W okresie od stycznia do wrzeÅ›nia 2013 r. eksport duÅ„skiej wieprzowiny wyniósÅ‚ 815 tys. ton i byÅ‚o 2,4% niższy niż w tym samym czasie 2012 r. Sprzedaż do gÅ‚ównego odbiorcy – Niemiec spadÅ‚a o1% do 254 tys. ton. Kolejny rynek zbytu – Polska, obniżyÅ‚a zakupy o 4% do 104 tys. ton, a Wielka Brytania importowaÅ‚a o 11% mniej duÅ„skiej wieprzowiny – 71,7 tys. ton. ZwiÄ™kszyÅ‚y siÄ™ natomiast o 1,6% wysyÅ‚ki do krajów trzecich (poza UE) do 235,1 tys. ton. NajwiÄ™kszym rynkiem zbytu w tej grupie byÅ‚a Japonia, która w ubiegÅ‚ym roku sprowadziÅ‚a o 6% mniej miÄ™sa wieprzowego z Danii. Wolumen wysyÅ‚ek do Rosji wzrósÅ‚ natomiast o ponad 40% do 56,5 tys. ton. W ciÄ…gu pierwszych dziewiÄ™ciu miesiÄ™cy 2013 r. eksport holenderskiej wieprzowiny wyniósÅ‚ 527,5 tys. ton i byÅ‚ o 6,5% niższy w porównaniu z tym samym okresem 2012 r. ByÅ‚ to już kolejny rok spadku wysyÅ‚ek wieprzowiny z Holandii. Wywóz do pozostaÅ‚ych paÅ„stw UE obniżyÅ‚ siÄ™ o 8,3% do 428,5 tys. ton. GÅ‚ównym odbiorcÄ… byÅ‚y WÅ‚ochy, które miaÅ‚y 17% udziaÅ‚ w caÅ‚kowitym eksporcie do UE, jednak wysyÅ‚ki w tym kierunku byÅ‚y o 6% niższe niż przed rokiem. Kolejnym rynkiem zbytu byÅ‚y Niemcy, które zakupiÅ‚y o 16% mniej holenderskiej wieprzowiny. ObniżyÅ‚y siÄ™ również znacznie wysyÅ‚ki do Wielkiej Brytanii (-14%). Eksport do krajów trzecich wzrósÅ‚ natomiast o 2,1% do 99 tys. ton, dziÄ™ki ponad dwukrotnemu wzrostowi wysyÅ‚ek do Rosji do 20,2 tys. ton. Dostawy do Korei PÅ‚d., Singapuru, Hongkongu i Australii byÅ‚y natomiast niższe niż w okresie styczeÅ„-wrzesieÅ„ 2012 r., jak podaje FAMMU/FAPA.

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.