FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Eksport i import produktów mięsnych przez pierwszych pięć miesięcy 2020 r.

 

Jak podaje Biuro Analiz i Startegii KOWR w okresie styczeń–maj 2020 r. łączne przychody uzyskane z eksportu produktów wieprzowych, wołowych oraz drobiowych wyniosły 2,4 mld EUR (10,6 mld zł) wobec 2,6 mld EUR (11,0 mld zł) przed rokiem. Jednocześnie wydatki poniesione na import wzrosły o 8%, do 1,1 mld EUR (4,8 mld zł).

W pierwszych pięciu miesiącach 2020 r. wyeksportowano 702 tys. ton produktów drobiowych (w ekwiwalencie tuszek), o 6% mniej niż przed rokiem, a wartość ich wywozu wyniosła1,2 mld EUR (5 mld zł) i była o 8% niższa. Jednocześnie do Polski zaimportowano 59 tys. ton drobiu (o 26% mniej niż przed rokiem) za 108 mln EUR (469 mln zł), o 24% mniej.

Eksport żywca, mięsa oraz przetworów i tłuszczów wieprzowych wyniósł 278 tys. ton (w ekwiwalencie tusz), o 3% mniej niż w analogicznym okresie 2019 r. Przychody z eksportu tego asortymentu wzrosły o 1%, do 684 mln EUR (blisko 3 mld zł). W tym czasie do Polski zaim-portowano 368 tys. ton produktów wieprzowych (o 6% mniej niż przed rokiem) za 932 mlnEUR (4 mld zł) – o 16% więcej.

W okresie styczeń–maj 2020 r. za granicę sprzedano 184 tys. ton żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych (w ekwiwalencie tusz), o 3% mniej niż przed rokiem, a przychody z eksportu uległy obniżeniu o 5%, do 593 mln EUR (2,6 mld zł). Import ukształtował się na poziomie 18 tys. ton i był o 13% mniejszy niż w analogicznym okresie 2019 r., a wydatki poniesione na zakup produktów wołowych i cielęcych zmniejszyły się o 19%, do 61 mln EUR (264 mln zł).


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.