FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Jakie były ceny wieprzowiny w ostatnim tygodniu lutego?

Jak podaje Biuro Analiz i Strategii w okresie 24.02 – 1.03.2020 r. dostawcy i hodowcy za trzodę chlewną uzyskiwali średnio 6,47 zł/kg, o 3% więcej niż w poprzednim tygodniu i o 10% więcej niż przed miesiącem.W odniesieniu do notowań sprzed roku żywiec wieprzowy był aż o 53% droższy.

W UE za świnie rzeźne klasy E płacono średnio 192,92 EUR/100 kg, o 2% więcej niż w poprzednim tygodniu i o 6% więcej niż przed miesiącemŻywiec ten był o 41% droższy niż przedrokiem. Cena wieprzowiny tej klasy w Polsce wyrażona w walucie unijnej wyniosła 192,02 EUR/100 kg i była o 4,10 EUR wyższniż średniow UE oraz o 36,02 EUR wyższa niż we Francjii o 13,24 EUR wyższa niż w Hiszpanii. Więcej niż w Polsce za 100 kg żywca wieprzowego klasy płacono dostawcom m.in. z Niemiec (205,40 EUR) i Danii (203,18 EUR).
 

W Polsce w ostatnim tygodniu lutego 2020 r. zakłady mięsne objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW sprzedawały półtusze wieprzowe średnio po 9,18 zł/kg, o 2% drożej niż tydzień wcześniej i o 8,5% drożej niż przed miesiącem. Cena półtusz wieprzowych była o 45% wyższa niż w analogicznym tygodniu 2019 r.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.