FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku drobiu w Polsce w 45. tygodniu 2020 r.

Jak informuje Biuro Analiz i Strategii KOWR, w pierwszym tygodniu listopada br. w krajowym skupie potaniały zarówno kurczęta, jaki indyki. Cena kurcząt brojlerów średnio wyniosła 3,12 zł/kg i była o 2 gr/kg niższa niż w poprzednim notowaniu oraz o 3% niższa niż przed miesiącem. Za indyki dostawcy uzyskiwali 4,18 zł/kg, nieco mniej (o 1–2 gr/kg) niż tydzień i miesiąc wcześniej. W odniesieniu do cen sprzed roku kurczęta były tańsze o 3,5%, a indyki – o 29%.

W tygodniu poprzedzającym dzień Świętego Marcina podrożały gęsi tuczone, za które w skupie płacono średnio 7,63 zł/kg, o 2% więcej niż tydzień wcześniej oraz o 3% więcej niż przed miesiącem. Jednak cena ta była o 7% niższa niż przed rokiem. Kaczki brojlery kupowano po4,26 zł/kg wobec 4,27 zł/kg w poprzednim tygodniu i miesiąc wcześniej. W odniesieniu do notowań sprzed roku cena kaczek była o 3% niższa.

W dniach 2–8.11.2020 r. zakłady drobiarskie zbywały tuszki kurcząt patroszonych przeciętnie po 4,31 zł/kg, o 6% taniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 1% taniej niż na początku października br. Cena kurcząt była o 19% niższa niż przed rokiem. W ciągu tygodnia tuszki indyków podrożały o 2%, do 9,15 zł/kg. Cena tuszek była taka jak przed miesiącem, ale nieco niższa (o 0,5%) niż przed rokiem.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.