FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Tendencje cenowe na rynku wieprzowiny w 29. tygodniu 2019 roku

W trzecim tygodniu lipca na polskim rynku nadal taniał żywiec wieprzowy. W okresie 15–21 lipca 2019 r. zakłady mięsne nabywały żywiec wieprzowy przeciętnie po 5,57 zł/kg, czyli  o 2% taniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 3% taniej w porównaniu do cen sprzed miesiąca. Był to jednak poziom cen o blisko 19% wyższy w odniesieniu do roku poprzedniego. Spadek cen żywca wieprzowego został również odnotowany w krajach Unii Europejskiej. W analizowanym okresie unijni dostawcy za świnie rzeźne klasy E otrzymywali średnio 174,27 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, czyli o 2% mniej niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem lecz o 20% więcej niż w 2018 roku.

Cena żywca wieprzowego tej klasy w Polsce wyrażona w walucie unijnej przedstawiała się na poziomie 171,36 EUR/100 kg, tzn. o 2% niższym niż średnio na rynku europejskim. W 29. tygodniu lipca 2019 r. w krajowym zbycie potaniały półtusze wieprzowe, które zakłady mięsne sprzedawały przeciętnie po 8,10 zł/kg, o 2% taniej niż tydzień wcześniej i o 3% taniej niż przed miesiącem. Ceny półtusz były jednak o 19% wyższe niż w roku ubiegłym.

 

Źródło: KOWR

 

Partner portalu

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.