FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu


Analiza cen drobiu w 29. tygodniu 2019 roku

W dniach 15-21 lipca 2019 w zakładach zanotowano wzrost cen skupu żywca drobiowego. Kurczęta brojlery nabywano średnio po 3,56 zł/kg, o 1% drożej niż tydzień temu i o 3% drożej niż przed miesiącem, lecz o 3% taniej niż w ty samym okresie w lipcu 2018 r. Ceny indyków w ciągu tygodnia wzrosły nieznacznie (o blisko 1 gr/kg) i były na poziomie 5,66 zł/kg. W odniesieniu do notowań sprzed miesiąca żywiec indyczy był o 0,6% droższy, a także o 22% droższy niż przed rokiem. W trzecim tygodniu lipca tuszki kurcząt patroszonych z szyjami sprzedawano średnio po 5,67 zł/kg, o 4% taniej niż przed tygodniem, lecz o 6% drożej niż przed miesiącem. Cena tuszek kurcząt była o 6% niższa niż w analogicznym okresie 2018 r. Za tuszki indyków trzeba było zapłacić 9,14 zł/kg, o 1% więcej niż w poprzednim notowaniu. Był to poziom bliski temu uzyskanemu przed miesiącem oraz o 11% wyższy niż przed rokiem.

 

Źródło:KOWR

 

Partner portalu

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.