FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Aukcja koni Pride of Poland 2019

Jubileuszowa aukcja koni arabskich Pride of Poland i Summer Sale oraz czempionat koni arabskich będą miały miejsce w dniach 9-12 sierpnia 2019r. Natomiast dni otwarte w stadninach koni w Michałowie, w Białce i Janowie Podlaskim ustalone zostały na 13 sierpnia. Ze wskazanych trzech stadnin w aukcji uczestniczyć będą 22 konie.

– Wystawiamy to, co ma przyzwoitą jakość, może nawet dobrą. Sprzedaż nie jest zagrożeniem dla przyszłości hodowli koni arabskich w Polsce –zaznaczył minister Jan Krzysztof Ardanowski w trakcie konferencji prasowej.

Tak szef resortu skomentował zarzuty o wyprzedaży najlepszych koni i niszczeniu polskiej hodowli. Jednocześnie minister Ardanowski zwrócił uwagę, że w ubiegłym roku zarzucano mu wystawienie zbyt słabych koni.Minister poinformował ponadto, że konie, które nie znajdą nabywcy na aukcji zostaną w Polsce co najmniej przez rok.

W konferencji brał również udział prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Tomasz Chalimoniuk, który przedstawił bliższe informacje dotyczące sierpniowych wydarzeń w Janowie Podlaskim. Prezes zapewnił, że  zasady wyboru koni z prywatnych hodowli będą jasne i klarowne i nie będzie to już uznaniowe. Natomiast dla zapewnienia transparentności samej aukcji 12 kamer będzie nagrywało jej przebieg, dzięki czemu możliwa będzie pełna wideoweryfikacja licytacji.

 

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.