Ceny na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Ceny na rynku drobiu

W trzecim tygodniu października br. cena skupu kurcząt brojlerów uległa dalszemu obniżeniu o 1%, do 5,00 zł/kg i była o 4% niższa niż przed miesiącem. Indyki skupowano przeciętnie po 6,07 zł/kg, o 2 gr/kg drożej niż przed tygodniem oraz o 6 gr/kg drożej niż miesiąc wcześniej. Za gęsi tuczone dostawcy uzyskiwali średnio 15,42 zł/kg, o 9 gr/kg więcej niż w poprzednim tygodniu, ale o 2% mniej niż przed miesiącem. Cena kaczek brojlerów, tak jak w poprzednim tygodniu, wyniosła średnio 7,02 zł/kg, ale była o 1% niższa niż przed miesiącem. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem kurczęta brojlery były tańsze o 17%, indyki – o 32%, gęsi tuczone – o 6%, a kaczki brojlery – o 7%.

Zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 7,14 zł/kg, 1% drożej niż w poprzednim tygodniu, ale o 14% taniej niż przed miesiącem. Cena tuszek indyków w ciągu tygodnia wzrosła o 6 gr/kg, do 13,32 zł/kg, ale była o 1% niższa niż miesiąc wcześniej. W odniesieniu do notowań sprzed roku tuszki kurcząt były tańsze o 1%, a tuszki indyków – o 10%. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.