FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Kiełbasa czy karkówka, co wybrać na grill

Zdjecie: pixabay.com

 
Lato to czas na wyciągnięcie swojego grilla. Można przyrządzać na nim przeróżne potrawy, ale na pierwszym miejscu dla większości Polek i Polaków stoi karkówka i kiełbasa. Czy można wyobrazić sobie spędzanie czasu w gronie najbliższych na świeżym powietrzu w bardziej przystępny sposób niż przy grillu, z którego wydobywa się niezwykły aromat? Polacy uwielbiają grillować, szczególnie podczas sprzyjających warunków pogodowych, czyli ciepłych i długich wieczorów. Można robić to w ogrodzie, na balkonie czy nawet w domowym zaciszu.  
 
 
Mięso na grilla czy może kiełbasa na grilla? Oto jest pytanie! 
 
 
Na ruszt grilla można położyć różne produkty, ale wybór pada najczęściej na karkówkę i kiełbasę. Do wyboru mamy przeróżne rodzaje kiełbas i mięs, dlatego warto eksperymentować ze smakami. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podczas grillowania niektórych produktów zaczynają wytwarzać się niekorzystne związki, dlatego warto wybrać odpowiednie produkty, rodzaj grilla i sposób grillowania.
 
Jeśli chodzi o kwestię zdrowotną, to dużo lepszym wyborem okazuje się być karkówka na grilla aniżeli kiełbasa. Karkówka dlatego, bo jest mniej przetworzona, choć dobrej jakości kiełbasa z pewnego źródła też spełni oczekiwania. Dodatkowo wiele zależy od tego, jakiego rodzaju grilla używamy – węglowego, elektrycznego czy może gazowego? Jakość użytego mięsa także ma znaczenie. To najtańsze może okazać się  mało zjadliwe i czar grillowania szybko pryśnie. Co więcej, zamrożone czy rozmrożone mięso z pewnością straci na jakości i smaku. Zaleca się wybierać zawsze świeże kawałki.   
 
 
Najbezpieczniej będzie grillować na grillu elektrycznym czy gazowym. Warto wybierać tłuściejsze kiełbaski czy kawałki mięsa z karkówki, mogą oczywiście być one wcześniej zamarynowane, co przełoży się na lepszy smak. Nie sprawdzą się natomiast wyroby wędzone, peklowane, potraktowane saletrą. Grillowana karkówka nie powinna być przewracane więcej niż raz, aby uniknąć wypływania z niej soków. 
 
Jeśli jednak decydujemy się na grillowanie kiełbasek, to powinny one być dobrej jakości, bez sztucznych dodatków, zasada jest taka, że etykieta powinna być jak najkrótsza i pozbawiona tzw. "E". O jakości kiełbasy świadczy też zawartość mięsa w mięsie, najlepiej powyżej 80%. 

 


Autor: Materiał promocyjny FirmyMiesne.pl, zdjęcie: pixabay.com

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.