FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Nowe laboratoria SGGW

Minister Marek Sawicki uczestniczył dziś w uroczystości otwarcia Zespołu Laboratoriów Weterynaryjnego Centrum Badawczego (WCB) w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

– Dzisiejsze spotkanie i otwarcie tego imponującego zespołu laboratoriów nie byłoby oczywiście możliwe bez odpowiednich środków finansowych, lecz także bez ludzi, którzy zaangażowali się w jego stworzenie – zauważył minister.

Szczególne podziękowania i gratulacje, za pomysł, koncepcję i zdeterminowanie otrzymał od wszystkich uczestników uroczystości prof. dr hab. Zdzisław Gajewski - kierownik Zakładu Rozrodu Zwierząt, Andrologii i Biotechnologii Rozrodu przy Katedrze Chorób Dużych Zwierząt z Kliniką.

Marek Sawicki zwracając się zarówno do twórcy projektu jak i władz uczelni podkreślił ogromne znaczenie SGGW dla rozwoju nauki. – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego od wielu już lat jest wyznacznikiem postępu i rozwoju wśród warszawskich szkół wyższych. Cieszę się, że na tej właśnie uczelni możemy pokazać kolejne centrum badawczo-edukacyjne, z wyposażeniem na najwyższym, światowym poziomie.

Laboratoria powstały dzięki projektowi Aparatura WCB sfinansowanemu ze środków RPO oraz rezerwy celowej budżetu państwa.

Uroczystość otwarcia WCB połączona była z konferencją naukową „Future of Life Sciences and Biomedicine”, poświęconą roli i dorobku prof. dra hab. A. Zięcika w rozwoju nauki. W dyskusji udział wzięli także przedstawiciele świata nauki z innych krajów europejskich.

Weterynaryjne Centrum Badawcze SGGW w Warszawie jest już kolejnym, wyposażonym w najnowocześniejszą aparaturę, zespołem laboratoriów zlokalizowanych na terenie SGGW. Współpracować będzie z ośrodkami naukowymi w kraju i zagranicą. Prowadzone tu badania będą dotyczyły zarówno badań podstawowych - rozwiązywanie aktualnie istotnych problemów badawczych w zakresie nauk biomedycznych i medyczno-weterynaryjnych, jak i badań o charakterze wdrożeniowym.

 

 

Źródło: MRiRW

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.