FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Produkty, usługi, firmy w branży mięsnej
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

O znakowaniu żywności na targach POLAGRA FOOD

Już za 2 miesiące kolejna edycja Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD. W programie wydarzeń specjalnych m.in. szkolenie na temat najnowszych trendów w oznakowaniu żywności.

Targi POLAGRA FOOD to miejsce prezentacji osiągnięć branży spożywczej i nowych produktów w kategorii żywność, które pojawiały się w ostatnim czasie na rynku lub dopiero na nim zadebiutują. Na „Polagrze” rozmawia się także o ważnych dla sektora sprawach – perspektywach rozwoju, wymogach legislacyjnych czy trendach konsumenckich. 

 

W tym roku, w ramach przygotowywanych szkoleń i prelekcji, uczestnicy targów będą mogli m.in. wziąć udział w szkoleniu na temat aktualnych wymogów ustawodawcy w zakresie oznakowania żywności i tych, których wprowadzenia należy spodziewać się w najbliższym czasie. Wiedza o tym, jak prawidłowo znakować produkty spożywcze jest dziś niezwykle pożądana. Zarówno producenci, jak i dystrybutorzy żywności powinni orientować się, jak promować żywność, by nie wprowadzać konsumentów w błąd i uniknąć posądzenia o nieuczciwe konkurowanie na rynku – komentuje Magdalena Zielińska-Kuć, adwokat z kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński Baehr. Na spotkaniu nie zabraknie więc informacji na temat trendów
w oznakowaniu żywności, popartych przykładami z rynku krajowego i zagranicznego. Uczestnicy będą mogli poznać szczegóły na temat komunikacji „proekologicznej” na produktach spożywczych i w ich reklamie związanych z trendami zero waste, nude food czy eko. W trakcie szkolenia pojawi się także odpowiedź na pytanie o to jak bezpiecznie stosować takie oznaczenia jak: „bez laktozy”, „bezglutenowy”, „bez antybiotyków”, „wege”, „vegan” czy „bio”. Prelegenci wyjaśnią również, jakie są granice promocji produktów spożywczych i czy postacie z bajek znikną ze słodyczy dla dzieci.

Szkolenie poprowadzą eksperci z kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr – Magdalena Zielińska-Kuć i Piotr Popielarski. Spotkanie odbędzie się 1 października i jest bezpłatne dla uczestników targów POLAGRA, zarówno wystawców, jak i zwiedzających.

Targi POLAGRA FOOD w Poznaniu rozpoczną się 30 września i potrwają do 3 października. Warto także pamiętać, że towarzyszą im także wystawy targów POLAGRA TECH i POLAGRA GASTRO / INVEST HOTEL oraz Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK, a na wszystkie wydarzenia obowiązuje jeden bilet

Więcej informacji: www.polagra-food.pl. 

 

Autor: Materiał prasowy POLAGRA FOOD

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.