FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Produkty, usługi, firmy w branży mięsnej
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Obrady stałej Grupy Ekspertów do spraw ASF w Europie

W dniach 10 i 11 września 2019 r. odbywa się w Sofii, w Bułgarii 14te spotkanie Stałej Grupy Ekspertów do spraw ASF w Europie. Celem powstania grupy było zbudowanie bliskiej kooperacji pomiędzy krajami dotkniętymi afrykańskim pomorem świń (ASF) i poprzez to umożliwienie rozwiązywania problemów związanych z tą chorobą w bardziej zespołowy i zharmonizowany sposób w całej Europie. Spotkania Grupy stanowią znakomitą okazje aby zaangażować dotknięte chorobą kraje w owocny regionalny dialog oraz osiągnąć zwiększoną przejrzystość. Spotkania oferują idealne ramy do dyskusji wspólnych/zharmonizowanych środków łagodzących opierających się wyłącznie na naukowych i technicznych podstawach.

W zgomadzeniu biorą udział przedstawiciele służb weterynaryjnych krajów dotkniętych ASF (Belgia, Bułgaria, Białoruś, Republika Czeska, Estonia, Węgry, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Polska, Rumunia, Federacja Rosyjska, Ukraina). Spotkanie jest także otwarte dla reprezentantów wszystkich innych krajów europejskich, którzy mogą uczestniczyć na zasadzie obserwatora.

Tematem obrad w Sofii jest „Dochodzenie epizootyczne i gromadzenie odpowiednich danych” (Outbreak investigation and relevant data collection).

Dnia 10 września, dr Niemczuk wygłosił prezentację na temat aktualnej sytuacji w zakresie ASF w Polsce.

 

Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii

 

Partner portalu

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.