Prognoza produkcji mięsa w UE - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Prognoza produkcji mięsa w UE

3 maja br. Komisja Europejska opublikowała krótkoterminową prognozę produkcji zwierzęcej. W 2024 r. w Unii Europejskiej, pomimo występowania ognisk grypy ptaków HPAI., produkcja drobiu prawdopodobnie zwiększy się o 1,7% i wyniesie 13,6 mln ton. Wzrost produkcji będzie stymulowany dalszą redukcją kosztów pasz i dalszym wzrostem spożycia drobiu.

Wzrost liczby loch hodowlanych w UE (wynikający z badania pogłowia w grudniu 2023 r.) może wskazywać na początek procesu odbudowy pogłowia świń. W efekcie produkcja wieprzowinyw UE w 2024 r., w porównaniu z 2023 r., prawdopodobnie zmniejszy się tylko nieznacznie (o 0,4%) i wyniesie 20,7 mln ton.

Redukcja pogłowia krów mamek, krów mlecznych oraz cieląt i bydła przeznaczonego do uboju odnotowana w grudniowym badaniu pogłowia w UE będzie miała przełożenie na mniejszą produkcję wołowiny. W 2024 r. w UE produkcja wołowiny może być o 2,4% mniejsza i prawdopodobnie wyniesie 6,3 mln ton.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.