FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Produkty, usługi, firmy w branży mięsnej
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Raport cenowy dla wieprzowiny w 35. tygodniu 2019 roku

W okresie 26.08–1.09.2019 r. cena zakupu trzody chlewnej klarowała się na poziomie 5,88zł/kg, czyli o 1% niższym niż w tygodniu poprzednim. Żywiec ten był jednak o 6% droższy w porównaniu do zeszłego miesiąca, a także o 17% droższy niż w podobnym okresie 2018 r. Przeciętnie w Unii Europejskiej świnie rzeźne klasy E nabywano po 180,78EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej wobec 180,67 EUR/100 kg czyli poziomu cenowego sprzed tygodnia. Było to o 4% więcej niż przed miesiącem oraz o 19% więcej niż w 2018 roku. Cena polskiej wieprzowiny tej klasy wyrażona w walucie unijnej kształtowała się na poziomie 175,96EUR/100 kg i była o 3% niższa niż średnio na terenie Wspólnoty oraz niższa niż m.in.: w Niemczech (o 7,5%), Hiszpanii (o 3%) oraz Danii (o 0,5%). Niższe niż w Polsce ceny żywca wieprzowego odnotowano m.in. we Francji (172,00 EUR/100 kg) i Holandii (171,91 EUR/100 kg).

W 35. tygodniu 2019 r. zakłady mięsne zbywały półtusze wieprzowe przeciętnie po 8,58zł/kg, o 1% taniej niż tydzień wcześniej, lecz o 7% drożej niż przed miesiącem. Biorąc pod uwagę notowania sprzed roku, cena półtusz była o 17% wyższa.

 

Źródło: KOWR

 

Partner portalu

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.