Rynek drobiu - podsumowanie ostatniego tygodnia czerwca 2022 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Rynek drobiu - podsumowanie ostatniego tygodnia czerwca 2022 r.

Na rynku krajowym od końca kwietnia br. ceny skupu kurcząt brojlerów ulegały niewielkim zmianom. W okresie 20–26.06.2022 r. za kurczęta brojlery dostawcy uzyskiwali przecięt- nie 6,12 zł/kg wobec 6,13 zł/kg przed tygodniem i 6,16 zł/kg przed miesiącem - podaje Biuro Analiz i Strategii KOWR.

Cena żywca indyczego wyniosła 8,61 zł/kg i była o 1% niższa niż w poprzednim tygodniu, ale zbliżona do ceny sprzed miesiąca.

Za kaczki brojlery uzyskiwano 7,38 zł/kg, o 1% więcej niż tydzień wcześniej i o 2,5% więcej niż w końcu maja br. Za gęsi tuczone dostawcy uzy- skiwali 15,10 zł/kg, o 3% więcej niż tydzień wcześniej i o 12% więcej niż przed miesiącem.

W odniesieniu do cen notowanych przed rokiem kurczęta brojlery były droższe o 47%, indyki – o 35%, kaczki brojlery – o 56%, a gęsi tuczone – o 70%.

Z kolei w analogicznym okresie zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych po 9,19 zł/kg, o 1% drożej niż tydzień wcześniej, ale o 2% taniej niż przed miesiącem.

Cena tuszek indyków ukształtowała się na poziomie 13,98 zł/kg, o 5% niższym niż w po- przednim tygodniu i o 6% niższym niż przed mie- siącem. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem tuszki kurcząt podrożały o 20%, a indyków – o 21%.

 


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.