Rynek drobiu w Polsce w 32. tygodniu 2021 r. - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Rynek drobiu w Polsce w 32. tygodniu 2021 r.

Jak podaje Biuro Analiz i Startegii KOWR w okresie  9–15.08.2021 r. cena zakupu kurcząt brojlerów ukształtowała się na poziomie 4,18 zł/kg, o około 1% niższym niż tydzień i miesiąc wcześniej. Za indyki dostawcy uzyskiwali średnio 5,09 zł/kg, o 4% mniej niż w poprzednim tygodniu i o 13% mniej niż przed miesiącem. Cena kaczek brojlerów w odniesieniu do poprzedniego tygodnia wzrosła o 2 gr/kg i średnio wyniosła 4,97 zł/kg wobec 4,98 zł/kg przed miesiącem. W porównaniu z cenami uzyskanymi przed rokiem kurczęta brojlery były droższe o 29,5%, indyki – o 18,5%, a kaczki brojlery – o 18%.

Zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 6,39 zł/kg, o 5% taniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% taniej niż przed miesiącem. Cena tuszek indykóww ciągu tygodnia wzrosła o 1%, do 10,73 zł/kg, ale była o 5% niższa niż przed miesiącem. Tuszki kurcząt były droższe niż przed rokiem o 45%, a indyków – o 30%.


Autor: Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.