Skup i sprzedaż żywca wieprzowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Skup i sprzedaż żywca wieprzowego

W dn. 7 – 13.08.2023 r. cena żywca wieprzowego w Polsce uległa obniżeniu. Zakłady mięsne monitorowane w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, skupowały świnie rzeźne średnio po 8,31 zł/kg, o ponad 3% taniej niż w poprzednim tygodniu oraz o 9% taniej niż przed miesiącem. Cena tego żywca była o 15% wyższa niż przed rokiem.

Taki sam kierunek zmian cen odnotowano w UE. W drugim tygodniu sierpnia br. unijni dostawcy za świnie rzeźne klasy E uzyskiwali średnio 242,70 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, o 1,1% mniej niż tydzień wcześniej oraz o 3% mniej niż przed miesiącem. Żywiec wieprzowy był jednak o 23% droższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Cena żywca wieprzowego tej klasy w Polsce wyrażona w walucie unijnej ukształtowała się na poziomie 244,67 EUR/100 kg i była o 1,97 EUR/100 kg wyższa niż średnio w UE. Wśród największych producentów wieprzowiny niższe niż w Polsce ceny notowano m.in. w Niderlandach (219,97 EUR/100 kg, o 24,70 EUR mniej), zaś wyższe – w Hiszpanii (245,74 EUR/100 kg, o 1,07 EUR więcej) i w Niemczech (251,00 EUR/100 kg, o 6,33 EUR więcej).

W drugim tygodniu sierpnia b.r. półtusze wieprzowe zbywano po 12,06 zł/kg wobec 12,46 zł/kg tydzień wcześniej. W ciągu miesiąca półtusze wieprzowe potaniały o 8%.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.