Spotkanie polsko - mongolskie dotyczący współpracy obustronnej - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Spotkanie polsko - mongolskie dotyczący współpracy obustronnej

30 czerwca 2021 r. odbyło się spotkanie sekretarza stanu Ryszarda Bartosika z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Mongolii Dorj Barkhasem.

Było to pierwsze spotkanie ambasadora Dorj Barkhasa z przedstawicielem kierownictwa MRiRW. Ambasador złożył listy uwierzytelniające 10 września 2020 r. 

Podczas rozmów omówiono stan i perspektywy rozwoju dwustronnej współpracy w dziedzinie rolnictwa. Wiceminister Ryszard Bartosik zwrócił uwagę na długą historię polsko-mongolskich kontaktów dwustronnych, w których istotnym komponentem jest sektor rolny.  

Ambasador Mongolii wspomniał o „Umowie między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Mongolii o udzieleniu kredytu w ramach pomocy wiązanej”, w ramach której jest możliwość realizacji projektów z zakresu modernizacji rolnictwa. Polski wiceminister rolnictwa wyraził nadzieję, że polscy i mongolscy przedsiębiorcy wykorzystają tę możliwość współpracy.

W 2021 r. planowane jest przeprowadzenie spotkania Polsko-Mongolskiej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej. Wiceminister Bartosik wyraził nadzieję, że Komisja będzie dobrą okazją do przedstawienia potencjału dwustronnej współpracy w dziedzinie rolnictwa, a także sposobnością dla przedsiębiorców do nawiązania kontaktów handlowych. 

Ambasador poinformował, że mongolscy rolnicy są zainteresowani modernizacją rolnictwa i możliwością zastosowania nowych technologii w zakresie przetwórstwa mięsnego oraz warzyw i owoców. Wskazał sektor cukrowniczy jako jeden z perspektywicznych obszarów współpracy. 

 

Polska odnotowuje dodatnie saldo handlowe w obrotach produktami rolno-spożywczymi. Eksport polskich produktów rolno-spożywczych do Mongolii wyniósł w 2020 r. 20 mln EUR. Eksportowane są głównie warzywa, owoce zakonserwowane, a także mięso wieprzowe.


Autor: Źródło: MRiRW

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.