Stabilna sytuacja na rynku wołowiny - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Stabilna sytuacja na rynku wołowiny

W dniach 30.01 – 5.02.2023 r. dostawcy w Polsce za bydło rzeźne otrzymywali przeciętnie 10,67 zł/kg wobec  10,66 zł/kg tydzień wcześniej. Cena tego żywca była o 2% niższa niż na początku stycznia br., ale o 12% wyższa niż przed rokiem.

W UE cena zakupu bydła rzeźnego klasy R3 utrzymała się na poziomie z poprzedniego tygodnia i wyniosła średnio 508,73 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej. Był to poziom cen o 1% niższy niż przed miesiącem. Cena żywca wołowego tej klasy w Polsce wyniosła 482,11 EUR/100 kg, o 5% mniej niż średnio w UE. Więcej niż w Polsce za bydło rzeźne otrzymywali dostawcy m.in. z Irlandii (542,18 EUR/100 kg), Francji (528,68 EUR/100 kg), Hiszpanii (528,65 EUR/100 kg) i Niemiec (501,94 EUR/100 kg), a mniej  – dostawcy niderlandzcy (444,11 EUR/100 kg). 

Zakłady mięsne zbywały kompensowane ćwierćtusze wołowe z buhajów do 2 lat średnio po 21,10 zł/kg, o 6 gr/kg drożej niż w poprzednim tygodniu, ale o 3% taniej niż przed miesiącem. Cena tego asortymentu była o 10% wyższa niż w analogicznym tygodniu 2022 r.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.