Stabilna sytuacja na rynku żywca wieprzowego - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Stabilna sytuacja na rynku żywca wieprzowego

Na przełomie sierpnia i września br. na rynku krajowym wyhamowany został, utrzymujący się od połowy lipca br., spadek cen zakupu żywca wieprzowego.W dniach 28.08 – 3.09.2023 r. zakłady mięsne objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, kupowały świnie rzeźne średnio po 7,81 zł/kg. Był to poziom cen o 9% niższy niż przed miesiącem, ale o 1% wyższy niż w analogicznym okresie 2022 r.

W Unii Europejskiej na przełomie sierpnia i września br. średnio w UE za świnie rzeźne klasy E dostawcy uzyskiwali 231,24 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej, o 0,6% mniej niż w poprzednim tygodniu, o 6% mniej niż przed miesiącem, ale o 10,5% więcej niż przed rokiem. W Polsce cena żywca tej klasy wyrażona w walucie unijnej była o 1,3% (o 2,94 EUR) niższa niż średnio w UE i ukształtowała się na poziomie 228,30 EUR/100 kg. Więcej niż w Polsce za świnie rzeźne uzyskiwali producenci m.in. z Niemiec (240,59 EUR/100 kg, o 12,29 EUR więcej)i Hiszpanii (238,26 EUR/100 kg, o 9,96 EUR więcej), a mniej – z Niderlandów (208,93 EUR/100 kg, o 19,37 EUR mniej), Danii (204,35 EUR/100 kg, o 23,95 EUR mniej) i Francji (222,00 EUR/100 kg, o 6,30 EUR mniej).

Półtusze wieprzowe zbywano przeciętnie po 11,43 zł/kg, o 1% taniej niż tydzień wcześniej oraz o 8% taniej niż przed miesiącem. Jednocześnie cena tego asortymentu wieprzowego była nieco (o 0,5%) wyższa niż przed rokiem. 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.