Sytuacja na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku drobiu

W okresie od 23–29.10.2023 r. w krajowym skupie podrożały indyki. Za żywiec ten dostawcy uzyskiwali przeciętnie 6,13 zł/kg, o 1% więcej niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% więcej niż przed miesiącem. Cena skupu kurcząt brojlerów, tak jak tydzień wcześniej, wyniosła 5,00 zł/kg i była o 4% niższa niż przed miesiącem. Gęsi tuczone skupowano przeciętnie po 15,26 zł/kg, o 1% taniej niż przed tygodniem oraz o 2% taniej niż miesiąc wcześniej. Cena kaczek brojlerów ukształtowała się na poziomie 6,99 zł/kg, o 3 gr/kg niższym niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% niższym niż przed miesiącem. W porównaniu z cenami uzyskiwanymi przed rokiem indyki były tańsze o 31%, kurczęta brojlery – o 17%, kaczki brojlery – o 8%, a gęsi tuczone – o 6%.

W zakładach drobiarskich w czwartym tygodniu października br. zmiany cen mięsa drobiowego były różnokierunkowe. Tuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 7,32 zł/kg, o 2,5% drożej niż w poprzednim tygodniu, ale o 11% taniej niż miesiąc wcześniej. Cena tuszek kurcząt była zbliżona do cen sprzed roku. W ciągu tygodnia tuszki indyków potaniały o ponad 1%, do 13,13 zł/kg. Cena tego asortymentu drobiowego była również niższa niż przed miesiącem o 4,5%.

 

Źródło: KOWR 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.