Sytuacja na rynku wieprzowiny - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku wieprzowiny

Od końca stycznia br. na rynku unijnym utrzymuje się systematyczny wzrost średnich cen skupu żywca wieprzowego. Według danych Komisji Europejskiej w dniach 10–16.04.2023 r. świnie rzeźne klasy E średnio w UE skupowano po 237,68 EUR/100 kg masy poubojowej schłodzonej wobec 236,97 EUR/100 kg tydzień wcześniej. Był to poziom cen o 3% wyższy niż przed miesiącem oraz o 24% wyższy niż przed rokiem. Cena żywca tej klasy w Polsce wyniosła 246,35 EUR/100 kg i była o 8,67 EUR/100 kg wyższa niż średnio w UE. Taniej niż w Polsce za świnie rzeźne tej klasy płacono m.in. w: Niemczech (o 3,16 EUR/100 kg), Niderlandach (o 32,44 EUR/100 kg) i Danii (o 49,33 EUR/100 kg), a nieco drożej (o 0,70 EUR/100 kg) – w Hiszpanii. W Polsce, po stagnacji w cenach skupu żywca wieprzowego w tygodniu przedświątecznym, nastąpił ich ponowny wzrost.

W dniach 10–16.04.2023 r. (dane ZSRIR MRiRW) dostawcy za świnie rzeźne uzyskiwali przeciętnie 8,78 zł/kg, o 2% więcej niż w poprzednim tygodniu i o 5% więcej niż przed miesiącem. Cena tego żywca była o 30% wyższa niż przed rokiem.

Półtusze wieprzowe sprzedawano średnio po 12,57 zł/kg, nieco (o 0,5%) drożej niż na początku kwietnia br. oraz o 4% drożej niż przed miesiącem. Cena półtusz była o 26% wyższa niż w analogicznym okresie 2022 r.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.