FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Sytuacja na rynku wołowiny w dniach 29.07-04.08.2019 r.

W pierwszym tygodniu sierpnia żywiec wołowy sprzedawano średnio po 5,84zł/kg, o 1% drożej niż w poprzednim tygodniu i o 2% drożej niż jeszcze miesiąc wcześniej. Cena bydła była o 13% niższa w porównaniu do tej w analogicznym okresie 2018 roku.W Unii Europejskiej w dniach 29.07 –4.08.2019 r. przeciętnie za bydło rzeźne klasy R3 unijni dostawcy otrzymywali 350,86EUR/100 kg. Był to poziom cen nieznacznie (o 0,3%) niższy od zarejestrowanego tydzień wcześniej i o 1% niższy niż na początku lipca. Średnio w UE żywiec wołowy był o 5% tańszy niż w roku ubiegłym. Cena polskiej wołowiny tej klasy wyrażona w walucie unijnej stanowiła 284,34EUR za 100 kg i była o 19% niższa od średniej ceny na terenie Unii oraz niższa od cen uzyskiwanych u głównych unijnych producentów żywca wołowego. Na przełomie lipca i sierpnia 2019r. na rynku krajowym kompensowane ćwierćtusze wołowe sprzedawano przeciętnie po 12,29zł/kg, czyli o 2% drożej niż tydzień wcześniej, a także o 1% drożej niż przed miesiącem. Równocześnie cena ćwierćtusz wołowych była o 9% niższa w odniesieniu do roku ubiegłego.

 

Źródło: KOWR

 

Partner portalu

 

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.