Tendencje cenowe na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Tendencje cenowe na rynku drobiu

W dniach 13–19.02.2023 r. na rynku krajowym kurczęta brojlery skupowano przeciętnie po 5,74 zł/kg, o 1% drożej niż w poprzednim tygodniu oraz o 2% drożej niż przed miesiącem. Cena indyków uległa niewielkiemu obniżeniu (o 0,4%), do 8,93 zł/kg. Była ona o 2% niższa niż miesiąc wcześniej. Za kaczki brojlery dostawcy uzyskiwali przeciętnie 7,77 zł/kg, o około 1% więcej niż tydzień i miesiąc wcześniej. W porównaniu z cenami sprzed roku kurczęta brojlery były droższe o 25%, indyki – o 33%, a kaczki brojlery – o 23%.

W zakładach drobiarskich w tym okresie cena sprzedaży tuszek kurcząt patroszonych ukształtowała się na poziomie 9,03 zł/kg, o 5% wyższym niż w poprzednim tygodniu oraz o 18% wyższym niż przed miesiącem. Tuszki indyków zbywano po 15,37 zł/kg, o 30 gr/kg drożej niż tydzień wcześniej, ale o 2 gr/kg taniej niż w trzecim tygodniu stycznia br. Cena tuszek kurcząt była wyższa niż przed rokiem o 14%, a tuszek indyków – o 30%.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.