Wahania cen na rynku drobiu - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wahania cen na rynku drobiu

Niewielkie wzrosty cen notowane są w skupie kurcząt brojlerów i indyków, z kolei ceny kaczek brojlerów podlegają tygodniowym wahaniom. W dniach 3–9.06.2024 r. w monitorowanych zakładach drobiarskich kurczęta brojlery skupowano średnio po 4,96 zł/kg, o 1% drożej niż tydzień wcześniej oraz o 2,5% drożej niż przed miesiącem. Cena indyków ukształtowała się na poziomie 6,38 zł/kg wobec 6,36 zł/kg w poprzednim tygodniu oraz o 2% wyższym niż przed miesiącem. Cena kaczek brojlerów wyniosła średnio 5,61 zł/kg i była zbliżona do uzyskanej tydzień wcześniej, ale o 2% niższa niż miesiąc wcześniej. W porównaniu z analogicznym okresem 2023 r. kurczęta brojlery były tańsze o 12%, indyki – o 19%, a kaczki brojlery – o 27%.

W pierwszym tygodniu czerwca br. tuszki kurcząt patroszonych zbywano przeciętnie po 8,74 zł/kg, o 5% taniej niż w poprzednim tygodniu, ale o 4% drożej niż przed miesiącem. Cena tuszek indyków patroszonych wyniosła średnio 14,15 zł/kg i była odpowiednio o 1% i o 3% wyższa niż tydzień i miesiąc wcześniej. W odniesieniu do cen uzyskiwanych przed rokiem zarówno tuszki kurcząt, jak i indyków były tańsze o ponad 3%.

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.