Wyższa wartość eksportu produktów wołowych i cielęcych - FirmyMiesne.pl portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie
FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polscei na świecie
Portal o rynku mięsa i wędlin
[zamknij] Szanowni Państwo, informujemy iż Translator Google może zniekształcać oryginalny tekst i powodować błędy komunikacyjne. W przypadku pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00 pod numerem tel. 694 760 702 lub mailowo biuro@firmymiesne.pl

Partner główny portalu

Wyższa wartość eksportu produktów wołowych i cielęcych

Według wstępnych danych Ministerstwa Finansów w okresie styczeń–październik 2022 r. wartość eksportu produktów wołowych i cielęcych z Polski wyniosła blisko 2 mld EUR (9,1 mld zł) i była o 33% wyższa niż w porównywalnym okresie 2021 r. W strukturze wywozu produktów wołowych i cielęcych z Polski dominującą pozycję zajmowało mięso z bydła świeże lub schłodzone, którego eksport w okresie styczeń–październik 2022 r. stanowił 63% wartości produktów wołowych i cielęcych ogółem – 1238 mln EUR (236 tys. ton w ekwiwalencie tusz). Mięsa z bydła zamrożonego wyeksportowano 114 tys. ton (w ekwiwalencie tusz) za 498 mln EUR (29% udziału), a przetworów wołowych 38 tys. ton (w ekwiwalencie tusz) za 180 mln EUR (9%). Żywiec wołowy stanowił 2% udziału w wartości eksportu produktów wołowych i cielęcych z Polski (37 mln EUR, 5,2 tys. ton w przeliczeniu na ekwiwalent tusz).

Głównymi odbiorcami mięsa wołowego z Polski były kraje Unii Europejskiej (88% udziału w wolumenie eksportu), w tym przede wszystkim Włochy i Niemcy (po 19%), Niderlandy (9%) i Francja (8%). Mięso wołowe eksportowano również poza obszar celny UE, przede wszystkim do: Wielkiej Brytanii i Izraela (po 4%) oraz do Japonii (2%). Przetwory wołowe sprzedawano głównie do Francji (24% udziału w wolumenie), Niemiec (14%), na Węgry (12%), do Czech oraz do Wielkiej Brytanii (po 9%). 

 

Źródło: KOWR

FirmyMiesne - portal informacyjno - handlowy o rynku mięsa i wędlin w Polsce i na świecie

Drogi Użytkowniku!

Wchodząc na stronę portalu FirmyMiesne.pl przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i dane dotyczące aktywności lub urządzeń użytkownika. Przetwarzamy Twoje dane także w przypadku gdy: rejestrujesz się na portalu FirmyMiesne.pl, chcesz dodać ogłoszenie do Giełdy Mięsnej lub chcesz zamówić usługi online. W przypadku gdy dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, są traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administrator danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania znajdziesz w Polityce Prywatności klikając tutaj. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci prawo do poprawienia danych, ograniczenia przetwarzania, żądania usunięcia danych, przeniesienia danych. Szanujemy Twoja decyzję. Jeśli masz zastrzeżenia w tej kwestii wyślij nam informację na adres biuro@firmymiesne.pl

Proszę kliknij w przycisk "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług portalu FirmyMiesne.pl, w tym ze stron internetowych i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "komputerowej", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach Cookiem. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.